Auteurs
In de pers – La Capitale, 3 juni 2025
Een studie van Ayming Belgium, waarover La Capitale bericht, onthult de extreme belastingdruk op kantoorgebouwen in Brussel. Het rapport trekt een verontrustende conclusie: het Brussels Hoofdstedelijk Gewest is houder van het nationale record inzake vastgoedbelasting.
Lees de volledige studie – Lokale en regionale belasting op kantoorgebouwen in 2025
Verstikkende belasting
De gemiddelde onroerende voorheffing in Brussel bedraagt 55,35% van het geïndexeerde kadastrale inkomen, wat veel hoger is dan de tarieven die worden toegepast in Vlaanderen(46,26%) en Wallonië(54,95%). Sommige Brusselse gemeenten zitten zelfs nog hoger, zoals Schaarbeek, met een totaal belastingtarief van 82,45%, inclusief gewestbelasting op niet-residentiële oppervlakten.
Een oproep tot hervorming
De studie pleit voor een gecoördineerde en transparante herziening van de vastgoedbelasting om de economische aantrekkingskracht van Brussel te behouden en duurzame stedelijke ontwikkeling te ondersteunen.
“Transparantie, rechtszekerheid en fiscale rechtvaardigheid moeten centraal staan in een samenhangende aanpak op alle machtsniveaus.” Alexandra Dryjski, directeur Financiën & Subsidies
? Wil je meer weten over onze studie uit 2025? Neem contact op met onze experts op het gebied van onroerendgoedbelasting.
Lees het volledige artikel hier
Lees andere artikelen over dit onderwerp: